Kuchnia w stylu pop art – Aranżacje kuchni – zdjęcia
Stylistyka pop art we wnętrzach to dla niektórych kicz, dla innych zaś sposób na artystyczne wyrażenie siebie we własnym domu. Klimat bazuje na przeniesieniu motywów, symboli i postaci ze sztuki popularnej do aranżacji. Osoby, które kochają taki klimat z pewnością muszą mieć wiele dystansu do siebie i swego mieszkania i po prostu kochać sztukę. Dzięki temu będą mogły stworzyć niezwykłe pomieszczenie z przymrużeniem oka. Pop art jest w zasadzie bowiem zaprzeczeniem wszystkiego, co zwie się wnętrzem eleganckim i klasycznym, ale trzeba przyznać, że zachwyca. Doskonale odnajduje się w aranżacjach kuchennych.

kuchnia biało czerwona
Wybieramy meble kuchenne Warszawa w stylu pop art
Chociaż z tym stylem kojarzą się rzucające się w oczy, pokryte błyszczącym lakierem lub laminatem meble kuchenne, na przykład w kolorze pomarańczowych czy czerwonym, to okazuje się, że pop art można w kuchni stworzyć nawet bazując na białych uniwersalnych meblach. Wtedy będzie on troszeczkę subtelniejszy. Wystarczy na przykład na jedną czy dwie szafki nakleić plakat z jaką postacią z popkultury, czy cytatem z komiksem. Oczywiście, jeżeli chcemy iść na całość w stylizacji, to można zdecydować się na kolorowe, intensywne, aż kipiące radością i optymizmem meble kuchenne Warszawa. W takiej sytuacji nawet nie trzeba się obawiać, że kontrastujące ściany i wiele dodatków w zupełnie innych barwach sprawią, że całość będzie wyglądał kiczowato. Pop art jest właśnie taki, nie boi się nadmiaru kolorów i zabawnych motywów czy to w formie grafik, najlepiej na płytki ceramiczne czy też frontów meblowych zdobionych w wizerunek postaci ze świata kultury i sztuki.

meble kuchenne żółte fronty
Kolory i kontrasty – klucz do stylu pop art
Jak już wspomniano, kuchnia w Warszawie w stylu pop art ma być kolorowa, odważna i pełna radości. Kolory mebli oraz te na ścianie, podłodze czy obecne w dodatkach można mieszać, nie ograniczając się na przykład do określonych odcieni czy też pasujących do siebie barw z palety podstawowej. Taka kuchnia kocha także kontrasty, więc można tutaj wprowadzać kolory zupełnie przeciwstawne. Wydawać by się mogło, że w szalonym stylu pop art nie da się popełnić błędów aranżacyjnych, jednakże jeżeli kuchnię aranżuje się nie mając wyczucia, można łatwo stworzyć w niej chaos. Bogactwo dodatków, barw i wzorów musi być tak połączone, by dawać wrażenie zupełnie zaplanowanego działania. Tylko osoby naprawdę lubujące się w kulturze i sztuce posiadają odpowiednią wrażliwość, by móc zaaranżować jednocześnie kiczowatą i wysmakowaną kuchnię, która będzie zachwycać gości.
Jakie materiały stosuje się w kuchni pop art?
Bazuje ona na tworzywach niedrogich oraz łatwo dostępnych. Meble mogą być pokryte zwykłą kolorową okleiną. Na fronty można nakleić szablony, na ściany zaś grafiki czy cytaty. Pop art zaprasza także do kuchni takie materiały jak plastik czy plexi. Na przykład prawie do żadnego stylu w aranżacji kuchni nie nie pasują plastikowe krzesła, zaś w pop art wpasowują się znakomicie, szczególnie, jeżeli są kolorowe i rzucające się w oczy. Podobnie z innymi elementami, takimi jak miseczki, czy patery z tworzywa sztucznego.
A co zrobić wtedy, kiedy bardzo podoba się nam styl pop art w kuchni, jednakże boimy się aż tak swobodnej zabawy aranżacją i tego, że pomieszczenie zacznie wyglądać kiczowato? Nawet w minimalistycznej czy skandynawskiej kuchni można powiesić grafikę ze znaną postaci bądź plakat filmowy. Dzięki temu nawiązanie do kultury będą subtelne, ale czytelne.